مقاله

ردیاب های جیبی چه مدت بعد از روشن شدن کار خود را آغاز می کنند

ردیاب ها جیبی چه مدت بعد از روشن شدن کار خود را آغاز می کنند

نحوه کار‌ ردیاب های جیبی چگونه است؟ ردیاب ها جیبی چه مدت بعد از روشن شدن کار خود را آغاز می کنند؟ ردیاب ها چه کاربرد هایی دارند؟ مطمئنا کسی که برای اولین بار از ردیاب استفاده می کند این سوال ها به ذهنش خطور می کند، در این مقاله نگاهی به ویژگی ها و مشخصات فنی ردیاب شخصی بدون نصب و همچنین ردیاب های جیبی خواهیم انداخت.

 ردیاب جیبی نسل جدیدی از ردیاب های شخصی

ردیاب های جیبی در واقع نوعی از ردیاب های شخصی هستند که در اندازه های کوچک ساخته می شوند و همان گونه که از نام آن ها پیداست این نوع ردیاب ها را می توان در جیب پیراهن و یا کیف و شلوار قرار داد.

این ردیاب ها به افراد این امکان را می دهد که موقعیت مکانی خود را به سرور ارسال کنند. ردیابهای جیبی  در واقع نسل جدیدی از ابزارهای تامین امنیت و دارایی افراد هستند، به همین دلیل نیز محبوبیت زیادی کسب کرده اند.

ردیاب های جیبی چگونه کار می کنند؟

استفاده از ردیاب های جیبی بسیار ساده است و نیاز به دانش فراوانی ندارد. ردیاب های کوچک جیبی از سیستم پیشرفته GPS  تشکیل شده اند. ردیاب شخصی با اتصال به دستگاه های GNSS و یا ماهواره هایی که بالای زمین قرار دارند کار خود را شروع می کند.

دستگاه GNSS اطلاعات موقعیت یابی را با استفاده از ابزار ارتباطی مستقل که معمولا شبکه های تلفن همراه و یا پیامک هستند با اتصال به اینترنت به سرور متصل می کند. ردیابهای جیبی بعد از روشن شدن بلافاصله قابلیت کار دارند و ردیابی را انجام می دهند.

ردیاب های جیبی چگونه کار می کنند؟

ویژگی های منحصر به فرد ردیاب های جیبی

 ردیاب هایجیبی به واسطه ویژگی های منحصر به فردی که دارند جزء یکی از پرفروش ترین انواع ردیاب های شخصی به شمار می روند. در ادامه به چند مورد از این امکانات اشاره می کنیم

ویژگی های منحصر به فرد ردیاب های جیبی

کوچک بودن ردیاب جیبی

ردیابهای‌ جیبی در اندازه های کوچک ساخته می شوند و همین ویژگی باعث می شود به راحتی در جیب پیراهن و یا حتی کیف های دستی بسیار کوچک نیز جای بگیرند، و بتوان آن ها را به آسانی حمل کرد و کاملا به دور از دید سارقین قرار دارند.

 

قابلیت تماس

مطمئنا تا به حال فکر کرده اید که ردیاب ها تنها قابلیت مکان یابی دارند اما این تصور اشتباه است. یکی از قابلیت های منحصر به فرد ردیابهای جیبی قابلیت تماس آن هاست که ویژگی بسیار مهمی نیز هست.

با استفاده از قابلیت تماس می توانید در مواقع ضروری با نزدیکان خود تماس بگیرید و موقعیت خود را گزارش دهید و در خواست کمک نمایید. بهتر است که قبل از این ردیاب به دست کاربر بسپارید نحوه کار آن را به طور کامل برای او شرح دهید.

 

دکمه SOS ،بهترین ویژگی ردیاب جیبی

  یکی از حیاتی ترین امکانات ردیاب های جیبی داشتن کلید SOS  است که در شرایط اضطراری باعث نجات جان انسان ها می شود. با فشار دادن این دکمه پیام هشدار به‌ سرعت برای به مخاطبینی که در حافظه ردیاب ذخیره سازی کرده اید مخابره می شود و آن ها می توانند  به نجات جان شما بشتابند.

معمولا ردیابهای جیبی به نحوی ساخته می شوند که از  طرح آن نمی توان به ماهیت موقعیت یابی  آن پی برد به همین دلیل وقتی که برای مثال در دام زور گیران قرار گرفتید با فشردن این دکمه درخواست کمک خود را بدون حرف زدن می توانید ارسال کنید.

دکمه SOS ،بهترین ویژگی ردیاب جیبی

  • تعیین محدوده حرکتی

این ویژگی برای کاربرانی مانند کودکان و سالمندان مبتلا به آلزایمر مناسب است که درک کاملی از محیط اطراف ندارند و  ممکن است مسافت زیادی از محل زندگی خود دور شوند.

با تعیین محدوده حرکتی برای این ردیاب هنگامی که کاربر از محدوده تعیین شده فراتر رفت پیام هشدار برای او و سرور مرکزی ارسال خواهد شد و از بروز خطر جلوگیری می شود.

نتیجه گیری

همان طور که مطالعه کردید ردیابهای جیبی نقش مهمی در امنیت شما به عهده دارند، ردیاب های جیبی در طرح ها و انواع مختلفی تولید می شوند و براساس قیمت هایی که دارند متفاوت هستند. علاوه بر ردیاب های شخصی ردیاب خودرو نیز در جلوگیری از سرقت خودروی شما نقش مهمی ایفا می کند.

مطالب مرتبط:

ردیاب خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *