ردیاب, مقاله

چگونه یک ردیاب خوب را انتخاب نماییم

انتخاب ردیاب خوب

ردیاب یک دستگاه در اندازه ها و کارایی های مختلف میباشد که عملکرد اصلی آن ردیابی است و میتوان هر لحظه از محل دقیق خودرو یا شخص باخبر بود. در زیر به بررسی انواع معیارها برای انتخاب یک ردیاب خواهیم پرداخت. شما باید با توجه به نیازهای خود ردیاب مناسب خودتون رو انتخاب کنید.

 معیار انتخاب ردیاب خودرو

محل استفاده

ردیابها برای انواع افراد و اشیاء متحرک قابل استفاده هستند. روی هر وسیله ای که قابل حرکت باشد میتوان ردیاب نصب نمود از جمله خودرو، موتور سیکلت، دوچرخه، انواع حیوانات خانگی مانند سگ و گربه، انواع دام ها مانند گاو و گوسفند، سالخوردگان، بچه ها، بازاریابها و انواع اشخاص و افراد.

شما باید بدانید که ردیابی که میخواهید بخرید برای کدامیک از موارد بالا قابل استفاده میباشد. برخی ردیابها مختص یکی از کاربردهای بالا میباشند برای مثال ردیاب خودرو مدل ۶۰۳ فقط بر روی خودروها قابل استفاده میباشد و برخی از آنها برای چندین مورد قابل استفاده میباشند مانند ردیابهای شخصی ۶۰۱ که هم بر روی اشخاص و هم حیوانات و خودرو قابل استفاده میباشد.

دقت ردیاب

ردیابهای موجود در بازار اکثرا دارای دقت ۵متر میباشند یعنی موقعیتی که نشان میدهند حداکثر دارای ۵ متر خطا میباشد. چنین دقتی برای اکثر کاربردها دقت مناسبی میباشد ولی ممکن است کار شما به گونه ای باشد که نیاز به دقت بالاتر داشته باشید. پس هنگام خرید ردیابها به دقت آنها نیز توجه نمایید. هرچه دقت ردیاب بالاتر باشد قیمت آن نیز بالاتر میرود.

باطری ردیاب

ردیابهایی که به برق خودرو وصل میشوند هیچوقت ازکار نمی افتند ولی ردیابهای شخصی یا ردیابهای خودرویی ای که نصب نمی شوند و به خودرو چسیانده میشوند انرژی خود را از باطری داخلی خود تامین میکنند و همانند موبایلپس از یک مدتیشارژ باطری آنها تمام میشود و نیاز به شارژ مجدد دارند. اکثر ردیابها دارای باطری با توانایی کارکرد حداکثر یک روزه میباشند. البته یک سری ردیابها با باطری قدرتمند هم هستند که عمر باطری آنها بالاتر از یک ماه هم میرود.

ابعاد دستگاه

با توجه به محل استفاده، ابعاد ردیاب خود را متناسب انتخاب نمایید که بزرگتر از محل قرارگیری آن نباشد. برای سالمندان، فرزندان و حیوانات خانگی ردیابی را انتخاب نمایید که زیاد سنگین نباشد و ابعاد کوچکتری داشته باشد

امکانات جانبی

ردیابها علاوه بر عمل اصلی ردیابی امکانات و کارکردهای جانبی بسیاری دارند. ردیابی را انتخاب نمایید که کارکردهای مورد نظر شما را داشته باشد. انواع کارکردها به طور خلاصه به صورت زیر میباشد.

دکمه کمک اظطراری برای درخواست کمک در موقعیت اظطراری

دارای برنامه اندروید برای کنترل ردیاب

باز و بستن درهای خودرو با موبایل از هر فاصله ای

خاموش و روشن کردن خودرو از هر فاصله ای با موبایل

هشدار در صورت حرکت با سرعت غیر مجاز

اطلاع رسانی در صورت وارد یا خارج شدن ردیاب به یک منطقه یا شهر خاص

نتیجه گیری

برای خرید ردیاب عجله نکنید. همه معیارهای ذکر شده را در نظر بگیرید و از فروشنده بخواهید که اطلاعات کامل در مورد این ویژگیها را در اختیار شما بگذارد. از امکانات جانبی ردیابها غافل نمانید که آنها میتوانند برای شما امکانات فراوانی را فراهم نمایند. پس بهترین ردیاب خودرو پنج ویژگی زیر را دارد.

بهترین ردیاب خودرو

مناسب وسیله نقلیه شما یاشد

دقت بالا و مناسبی داشته باشد

دارای باطری قدرتمندی باشد که برای چندین روز بتواند شارژ نگه دارد

ابعاد مناسب و کوچکی داشته باشد

امکانات جانبی خوبی داشته باشد

در آخر لیست ردیبهای شرکت ما به صورت مقایسه ای مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *