مقاله

استفاده از ردیاب شخصی برای چه افرادی مناسب است

استفاده از ردیاب شخصی برای چه افرادی مناسب است

ردیاب شخصی از جمله پر کاربرد ترین ابزار ها در دنیای امروز است، جی پی اس یا ردیاب ها در تعیین موقعیت مکانی، جلوگیری از به سرقت رفتن اموال و دارایی ها نقش به سزایی دارند، اگر میخواهید با کاربرد این وسیله کوچک بیش تر آشنا شوید پیشنهاد میکنم با ما تا پایان این هم راه شوید.

ردیاب شخصی برای چه افرادی کارایی دارد

  • سالمندان مبتلا به آلزایمر
  • کودکان بیمار و یا سالم
  • کارمندان شرکت ها
  • شرکت های حمل و نقل

 

 ردیاب مخصوص سالمندان مبتلا به آلزایمر

یکی از نگرانی های اصلی خانواده هایی که از سالمند مبتلا به آلزایمر مراقبت می کنند خطر گم شدن این افراد است، از طرفی بستن در به روی آن ها و منع رفت و آمد باعث افزایش تنش عصبی در این افراد می شود.

خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی راه مقابله با این مشکلات هموار شده است. ردیاب های شخصی که به آسانی به پیراهن افرد سالمند وصل شود و یا در جیب او قرار گیرد علاوه بر حس استقلال بخشی به این افراد، از آن ها به طور مداوم مراقبت می کند و موقعیت مکانی سالمند را برای فرزندان لحضه به لحضه مخابره می کند.

 

 

 

 ردیاب مخصوص سالمندان مبتلا به آلزایمر

 

 

 

ردیاب مخصوص کودکان و بیماران مبتلا به اوتیسم

خطر دزدیده شدن فرزندان همواره دغدغه والدین بوده و از طرفی والدین با توجه به مشغله کاری فراوان نمی توانند در طول تمام روز مراقب کودکان خود باشند در مورد بیماران مبتلا به اوتیسم و یا سندروم داون نیز همین نگرانی و مشکل وجود دارد زیرا این بیماران وقتی تنها شوند سردر گم شده و ممکن است به آن‌ها اسیب جسمی و حتی روحی وارد شود.

ردیاب های شخصی به کمک این افراد آمده  ردیاب های شخصی که در دسترس کودکان کوچک بیماران سندروم داونی قرار می گیرد مجهز به سیستم پیشرفته GPS است که موقعیت کاربر را به سرور مخابره می کنند.

این ردیاب ها به شرایط محیطی مقاوم هستند وکلید SOS  ای که در این وسیله تعبیه شده در شرایط اضطراری کاربر را به مخاطب وصل می کند و پیام هشدار را نیز به سرور ارسال می کند.

 

ردیاب مناسب کارمندان و بازار یاب ها

شرکت های اداری و تجاری برای اعتماد به کارمندان خود از روش های اعتبار سنجی مختلفی استفاده می کنند، این ‌روش ها اغلب کارآمد نیست و یا زمان بر است.

ردیاب های شخصی برای این کسب و کار ها بسیار کار امد هستند و می توانید از راه دور به کارمندان شرکت نظارت کنید و به  موقعیت مکانی آن ها دسترسی داشته باشید. در این ردیاب ها چشم و گوش شما هستند و می توانید کارمندان را رتبه بندی کنید.

همچنین اگر کارمندان احساس کنند که زیر نظر قرار دارند سعی می کنند کار خود را به بهترین نحو انجام دهند پس در نتیجه روند پیشرفت شرکت سریع تر خواهد شد.

ردیاب مناسب کارمندان و بازار یاب ها

ردیاب شرکت های حمل و نقل

شرکت های راه و ترابری و همچنین تجاری نیازمند کنترل رانندگان خود هستند، زیرا در صورت افزایش سرعت خودرو جان سرنشینان به خطر می افتد و همچنین شرکت های پخش نیز باید از تحویل به موقع و صحیح محموله خود آگاه شوند.

ردیاب های شخصی از پرکربرد ترین ابزار ها در این حرفه هستند. با این ردیاب شرکت های ترابری سرعت معینی را برای خودرو ها در نظر می گیرند و در صورت افزایش سرعت پیام هشدار برای راننده و مرکز ارسال می شود و همچنین در صورت سرقت موقعیت خودرو به سرور ارسال می شود و دست سارقین از دزدی کوتاه می شود.

از طرفی شرکت های حمل بار با وجود این ردیاب می توانند از راه دور از رسیدن به موقع کالای خود اطمینان حاصل کنند. این ردیابها قابلیت شنود صدای اطراف را دارند  و مجهز به سیستم GPS و GSM پرقدرتی هستند که مکان وسیله نقلیه را هر لحضه مخابره می کند. البته امنیت کامل با دستگاه ردیاب دارای شنود خودرو نیز به دست می آید.

ردیاب شرکت های حمل و نقل

نتیجه گیری

همان طور که مطالعه نمودید ردیابهای شخصی نقش گسترده ای در زندگی روزمره ما ایفا می کنند، تهیه این ردیاب در نجات جان و حفظ سلامتی فرزندان و افراد سالخورده بسیار مهم است. در کنار ردیابهای شخصی، ردیاب خودرو نیز در حفظ امنیت وسایل نقلیه و جلوگیری از سرقت نقش مهمی دارد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *