مقاله

معرفی و بررسی ردیاب ها

معرفی و بررسی ردیاب ها

ردیاب ها جایگاه ویژه ای در زندگی امروز مردم جامعه پیده کرده اند و دارای انواع و اقسام مختلفی هستند. هر یک از ردیاب ها دارای کاربردهای خاصی هستند که در ادامه بیشتر به معرفی و بررسی ردیاب ها آن ها می پردازیم.

ردیاب وسیله نقلیه

یکی از دغدغه های اصلی افراد تامین امنیت وسیله نقلیه است که بشر از ابتدا درگیر آن بوده است ، به همین دلیل با فرایند ابداع ردیاب خودرو مواجه هستیم. یکی از بهترین مزیت های آن ، کوچک بودن و خارج از دید بودن ردیاب است و می تواند به خوبی از وسیله نقلیه محافظت کند.

ردیاب خودرو

با توجه به افزایش قیمت خودرو و البته امنیت پایین برخی از خودرو ها بهتر است شما از ردیاب خودرو استفاده کنید تا در صورت دزدیده شدن احتمالی بتوانید آن را پیدا کنید .

ردیاب موتور سیکلت

این ردیاب را می توان داخل برخی قسمت های موتور نظیر کیلومتر شمار ، اگزوز ، مخزن باک  و … کار گذاری کرد .

ردیاب موتور سیکلت

ردیاب هواپیما

جی پی اس هوایی تقریبا کارکردی مشابه سیستم جی پی اس دارد اما اگر بخواهیم کمی دقیق تر بررسی کنیم متوجه تفاوت های آن خواهیم شد. در سانحه های هوایی می توان دقیقا این قضیه را لمس کرد چون بر اثر سانحه هوایی جی پی اس از کار می افتد اما ردیاب هوایی به دلیل مقاوم تر ساخته شدن جلوی نابودی را گرفته و موقعیت هواپیما را به مرکز اطلاع می دهد .

ردیاب کشتی و قایق

این ردیاب ها در حال حاضر در تمامی قایق ها و کشتی ها در حال استفاده است و دیگر نمی توان قایقی را یافت که از این سیستم مبرا باشد و استفاده نکند. این ردیاب برای رصد کردن وسیله نقلیه شما ساخته شده و شما می توانید در هر لحظه آن را مشاهده کنید. یکی از مزیت های این ردیاب مقاومت در برابر آب است که با بروز هر نوع مشکلی ، اسیبی به ردیاب نمی رسد و می توان آن را موقعیت یابی کرد .

ردیاب دوچرخه

وقتی صحبت از امنیت می شود همه به فکر ماشین یا موتور خود هستند و اکثرا دوچرخه خود را فراموش می کنند در حالی که دوچرخه وسیله ای است که همیشه در معرض خطر دزدیده شدن است .

ردیاب دوچرخه وسیله ای کاربردی است که بعد از دزدیده شدن می توانید به راحتی دوچرخه را پیدا کنید ، شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که کجا باید ردیاب دوچرخه را بگذاریم که از چشم دزدان و سارقین پنهان بماند ؟ جواب این سوال پیش ماست .

به این علت که ردیاب دوچرخه بسیار کوچک است می توان آن را زیر تیوپ لاستیک و یا در بدنه دوچرخه مخفی کرد. البته نباید نسبت به استفاده از قفل بی توجه بود چون ردیاب برای بعد از دزدیده شدن به کار می رود و احتیاط شرط عقل است .

ردیاب شخصی

در دنیای خطرناک امروزه نیاز است که حواسمان را بسیار جمع کرده و نسبت به فرزندانمان هوشیار باشیم اما با وجود خطرات احتمالی بهتر است نسبت به داشتن یک ردیاب شخصی برای آنان درصد خطر را کاهش داده و با خیال راحت تری مراقب فرزندانمان باشیم .

ردیاب شخصی

ردیاب برای کودکان

این نوع ردیاب را می توان در لباس جای گذاری کرد ، و به این علت استفاده می شود که فرزندان کوچک با بازیگوشی فراوان ممکن است مسیر خانه را گم کنند

ردیاب برای سالمندان

با مرور زمان و گذشت سن مغز دچار خستگی می شود و این خستگی به تدریج آلزامیر یا بیماری فراموشی را به همراه دارد. با ردیاب شخصی به راحتی پدر یا مادر سالمند خود را پیدا خواهید کرد و باعث آسوده خاطر شدن از عزیزانمان می شود.

ردیاب موبایل

در این روز ها با گران شدن عجیب و غریب و نجومی تلفن همراه ، امکان دزدیده شدن گوشی نیز بالا رفته و صد البته که علاوه بر قیمت ، امکان دارد شما تصاویر یا اسناد بسیار مهمی داخل تلفن همراه خود داشته باشید که با دزدیده شدن تمامی آن ها را از دست بدهید .

در کنار این نکات، اکثر افراد علاقه و وابستگی شدیدی به تلفن همراه دارند و ممکن است با دزدیده شدن آن ها به افسردگی حاد نیز برسند پس می توانیم با همراه داشتن یک ردیاب موبایل به صورت نرم افزاری که حجم زیادی از گوشی شما را اشغال ئمی کند ، خیال خود را راحت کرده و نگران موبایل خود نباشیم.

ردیاب حیوانات

این روز ها حتی نگهداری از حیوانات هم بسیار سخت و دشوار شده و باید حواس خود را جمع کرده تا آسیبی به حیوانات نرسد چون وابستگی حیوان به صاحب و بالعکس، بسیار اذیت دهنده است و در عصر حاضر حیوانات بیشتر ارزش معنوی برای ما انسانها دارند تا ارزش مادی . با استفاده از انواع ردیاب حیوانات در لباس یا قلاده حیوانات می توانیم امنیت را به آنان برگردانیم .

ردیاب برای افرادی که بیماری خاص دارند

این نوع ردیاب برای بهبود بخشیدن به زندگی افراد بیمار استفاده می شود مثل افراد نابینا که می توانند ردیاب را در عصای خود بگذارند .

 

نتیجه گیری معرفی و بررسی ردیاب ها

در این مقاله سعی کردیم به معرفی و بررسی ردیاب ها بپردازیم امیدواریم که مطالب بالا برایتان مفید واقع شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.