کاربرد ردیاب, مقاله

کاربردهای ردیاب در سیستم های حمل و نقل شهری

کاربرد ردیاب در سیستم حمل و نقل شهری

کاربردهای ردیاب در سیستم های حمل و نقل شهری

امروزه با افزایش جمعیت شهرها حجم زیادی از رفت و آمدها در سطح کشور انجام می­شود، همه افراد در حال رفت و آمد هستند و این تبدیل به یکی از دغدغه­های مهم شهرهای بزرگ شده است چرا که اغلب در ساعات مشخصی از روز با حجم بالایی از خودروها مواجه هستیم و این باعث بحرانی به نام ترافیک شده از این رو تقاضا برای وسایل حمل و نقل عمومی رو به افزایش است همزمان با افزایش تقاضا برای سیستم­های حمل و نقل عمومی این سیستم مدیریتی باید از دانشی جهت افزایش بهره وری این وسایل استفاده کند یکی از مهم­ترین آن­ها سیستم ردیابی خودرو یا همان GPS است. امروزه استفاده از ردیاب برای سیستم­های حمل و نقل عمومی امری رایج است.

با به کارگیری ردیاب بر روی وسایل حمل و نقل عمومی می­توان از فعالیت این وسایل و موقعیت آن­ها باخبر شد همچنین می­توان به تاریخچه فعالیت و مسیرهای طی شده آن­ها دسترسی داشت و همه این موارد در کنار سایر مزایا کمک بسیاری برای مدیریت ناوگان است.

 

 

سیستم حمل و نقل شهری

ردیاب آلفا

موارد استفاده از ردیاب برای سیستم­های حمل و نقل شهری

نگهداری

با افزایش هر روزۀ تقاضا برای سیستم­های حمل و نقل عمومی، یکی از بزرگ­ترین کابوس­های مدیران ناوگان حمل و نقل خرابی آن­هاست اما نصب ردیاب به دلیل ارسال پیام­های هشدار می­تواند کمک کند که خیلی زود و به موقع به فکر تعمیر آن­ها بود. در واقع وجود ردیاب در ناوگان حمل و نقل شهری قدرت پیش بینی و تعمیر و نگهداری وسایل را افزایش می­دهد.

مدیریت نیروی انسانی

یکی دیگر از وظایف مدیران، مدیریت کارکنان است. پیگیری مداوم فعالیت آن­ها در بهبود عملکردشان نقش به سزایی دارد. برای این که یک مدیر خوب باشید باید همه چیز از جمله حضور و غیاب راننده، فعالیت و تحرک وسایل نقلیه و موارد دیگر را بدانید. هم چنین ردیاب ها با داشتن امکان دکمه کمک اضطراری می­توانند گزینه مناسبی برای رانندگان در سیستم حمل و نقل باشند تا در مواقع اضطراری خیلی راحت از بروز مشکل گزارش دهند.

گزارش‌نویسی

مورد مهم دیگری که مدیران ناوگان را به استفاده ردیاب برای وسایل حمل و نقل عمومی ترغیب می­کند امکان داشتن گزارشی همه جانبه از مسافت طی شده، سرعت خودرو، لیست مسیرها و داشتن امکان ذخیره آن­هاست این گزارش با توجه به این که سیستم­های مدیریتی نیاز به اماری دقیق دارند فواید بسیاری در سنجش کارایی رانندگان سیستم حمل و نقل خواهد داشت.

 

 

مسیرهای ایستگاه وسایل حمل و نقل عمومی

یکی از ویژگی‌های مثبت استفاده از ردیاب برای مینی‌بوس و اتوبوس این است که مسیر فعالیت این وسایل را به‌خوبی به مدیران نشان می‌دهد. همچنین از باز و بسته‌ شدن زمان درب اتوبوس مطلع می‌شوند. علاوه ‌بر این از محل‌های توقف و حرکت اتوبوس و مینی‌بوس در مکان‌های مختلف آگاه خواهند شد.

مزایای استفاده از سیستم ردیاب برای سیستم حمل و نقل عمومی

اطمینان از عملکرد استاندارد روزانه وسایل حمل و نقل عمومی

بالا رفتن امنیت مسافران

کاهش سرقت و تصادف

دکمه کمک اضطراری

ذخیره مسیرهای پیموده شده

اطلاع از سرعت و رانندگی ایمن

مدیریت زمان و هزینه

بهبود کارایی و بهره وری

 

ردیاب آلفا در سیستم حمل و نقل

ردیاب آلفا در سیستم حمل و نقل

جمع‌بندی

هدف این مقاله آشنایی بیشتر با سیستم جی پی اس خودرو در زمینه ناوگان حمل و نقل عمومی و اطلاع از مزایای استفاده از این سیستم برای رانندگان و مدیران و حتی مسافران است. همان طور که گفته شد وجود ردیاب برای سیستم حمل و نقل شهری امنیت وسایل، مسافران و رانندگان ناوگان را بالا برده و باعث بهبود عملکرد رانندگان و کار مدیران شده است هم چنین میتوان به راحتی از فعالیت وسایل و تحرک آن­ها  در هر زمان و مکان تنها با دسترسی به موبایل و اپلیکیشن ردیاب آلفا به صورت آنلاین و آفلاین باخبر شد.

نصب ردیاب در این وسایل اصلا کار سختی نیست و میتوان آن را در هر جایی از خودرو نصب نمود. یکی از کارکردهای مهم این وسیله پیش گیری از خرابی وسایل نقلیه عمومی با ارسال پیام­های هشدار به مدیران و پیگیری سریع آنهاست که همین امر به تنهایی باعث صرفه جویی زیادی در هزینه­ها خواهد بود. ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *